Raja Yoga Meditation Modul 2

Videregående kursus i Raja Yoga Meditation

Dato: onsdag d. 10. januar 2024
Tid : 18:00 - 19:30
Sted: Brahma Kumaris, København
Vodroffsvej 9B
1900 Frederiksberg C
Underviser: Sonja Ohlsson


 


Et kursus for den, som har gennemgået introduktionskurset i Raja Yoga meditation og som ønsker at uddybe sin forståelse og praksis af den livsfilosofi, som underbygger meditationen. Dette kursus på 4 lektioner er et studie i, hvordan man positivt håndterer livets udfordringer gennem en forståelse af de åndelige love og principper.. Læs mere ….


Om underviseren

Sonja Ohlsson tilpasset
Sonja er meditationslærer samt daglig leder i Brahma Kumaris’ meditationscenter i København. Hun har som frivillig undervist medarbejdere i bl.a. virksomheder og universiteter internationalt i positiv tænkning, stresshåndtering, selvudvikling og meditation. I 2009 var Sonja med til at udvikle Brahma Kumaris Environment Initiative med henblik på at skabe en højere miljøbevidsthed i Brahma Kumaris samt tilføje den indre dimension til drøftelserne på FN's klima- og biodiversitet konferencer.

Deltagelse gratis

Alle vores kurser er gratis at deltage i, så det er åbent for alle uanset økonomi. Alle undervisere er frivillige. Vi er derfor meget taknemmelige for donationer af enhver størrelse. Disse penge bruges til centrenes drift, som eksempelvis husleje, materialer m.v. Du kan læse nærmere her Bidrag

BEMÆRK: Dette kursus består af flere lektioner, som afholdes på følgede datoer:

Tilmelding foretages herunder


Tilmelding

Der er lukket for tilmelding.