Introkursus i Raja Yoga Meditation

Introkursus i Raja Yoga Meditation

Dato: tirsdag d. 6. maj 2025
Tid : 19:30 - 21:00
Sted: Brahma Kumaris, Århus
Ålborggade 22, 3. tv.
8000 Aarhus
Underviser: Dorte Haun Nielsen



Et introduktionskursus på 4 lektioner hvor man lærer at forstå sin bevidsthed, at opleve indre åndelig kraft og at trække fred og styrke fra en Højere Kilde. En klar og praktisk vejledning i meditationsteknik – ingen særlig siddestilling, ingen mantraer. Læs mere ….


Om underviseren

465946735_2966524480188456_8927115594408294844_n
Dorte Haun Nielsen har praktiseret raja yoga meditation siden 2005. Hun underviser i meditation og spirituelle principper m.v. og er med til at planlægge og afholde lokale og internationale retræter samt drive centret i Århus. Dorte arbejder til dagligt som socialrådgiver. Som underviser er hun varm, engagerende og humoristisk anlagt.

Deltagelse gratis

Alle vores kurser er gratis at deltage i, så det er åbent for alle uanset økonomi. Alle undervisere er frivillige. Vi er derfor meget taknemmelige for donationer af enhver størrelse. Disse penge bruges til centrenes drift, som eksempelvis husleje, materialer m.v. Du kan læse nærmere her Bidrag

BEMÆRK: Dette kursus består af flere lektioner, som afholdes på følgede datoer:
Tilmelding foretages herunder

Tilmelding