Introkursus i Raja Yoga Meditation

Introkursus i Raja Yoga Meditation

Dato: tirsdag d. 11. marts 2025
Tid : 10:00 - 11:30
Sted: Brahma Kumaris, København
Vodroffsvej 9B
1900 Frederiksberg C
Underviser: Gine Georg Jensen


 


Et introduktionskursus på 4 lektioner hvor man lærer at forstå sin bevidsthed, at opleve indre åndelig kraft og at trække fred og styrke fra en Højere Kilde. En klar og praktisk vejledning i meditationsteknik – ingen særlig siddestilling, ingen mantraer. Læs mere ….


Om underviseren

Gine Georg Jensen
Har været en del af Brahma Kumaris siden 2004 og har i over 10 år undervist i konflikthåndtering og meditation. Gine har 30 års erfaring som rådgiver til erhvervslivet og enkeltpersoner omkring konflikthåndtering og værdi-afklaring. Hun har en baggrund som fysioterapeut i arbejdsmiljø-sektoren, og har i de seneste år faciliteret multietniske kvindenetværk og integrationsgrupper i Danmark og Mellemøsten.

Deltagelse gratis

Alle vores kurser er gratis at deltage i, så det er åbent for alle uanset økonomi. Alle undervisere er frivillige. Vi er derfor meget taknemmelige for donationer af enhver størrelse. Disse penge bruges til centrenes drift, som eksempelvis husleje, materialer m.v. Du kan læse nærmere her Bidrag

BEMÆRK: Dette kursus består af flere lektioner, som afholdes på følgede datoer:
Tilmelding foretages herunder